İğne Oyası örnekleri - Bayan Blog

2013-04-12 17:39:20

İğne Oyası örnekleri - Bayan Blog |  görsel 1

İğne oyası yazma modelleri www.bayanblog.net
Konunun Devamını Oku

İğne Oyası örnekleri - Bayan Blog

2013-04-12 17:38:47

İğne Oyası örnekleri - Bayan Blog |  görsel 1

İğne oyası yazma modelleri www.bayanblog.net
Konunun Devamını Oku

Sinir Sisteminizi Düzelten Bitki çayları

2013-04-12 12:49:24

Sinir Sisteminizi Düzelten Bitki çayları  |  görsel 1

Daha rahat daha sakin bir yaşam için mutlaka denemenizi tavsiye ederim.Özellikle yoğun trafiğe çıkmadan önce sinir sisteminizi yatıştıracak bu çayı içerseniz faydasını göreceksiniz. Bitki çayı için kullanılacak Malzemeler; 10 gr. papatya 5 gr. portakal yaprağı 5 gr. çarkı felek çiçeği 5 gr. kedi otu 5 gr. biberiye Malzemeler çay gibi demlenip içilir.
Konunun Devamını Oku

Etli Kuru fasulye & pilav tarifi

2013-04-12 22:44:00

Etli Kuru fasulye & pilav tarifi |  görsel 1

  Türk mutfağı klasiklerinden bir yemek…pilav üstü kuru fasulye. Malzemeler 1,5 su bardağı kuru fasulye 250 gr dana kuşbaşı 1 adet büyük kuru soğan, yemeklik doğranmış 2 yemek kaşığı biber + domates salçası Sıvıyağ Et suyu veya su Tuz Karabiber Hazırlanışı Kuru fasulyeleri akşamdan suya ıslayın. Ertesi gün etleri pişirerek yemeğe başlayın. Etleri pişireceğiniz tencereye sıvıyağ koyup etler suyunu salıp çekene kadar kavurun. Suyunu çekince su ilavesi ile iyice yumuşayana dek pişirin. Altını kapatıp bir kenarda bekletin. Tencereye yeterince sıvıyağ ekleyip doğranmış soğanı pembeleşinceye dek kavurun. Salçayı ekleyip karıştırın. Fasulyeleri ilave edin. Yeterince et suyu veya su ilavesi yaptıktan sonra orta hararette pişirin. Fasulyeler yumuşayınca etler ile birlikte tekrar bir 10-15 dakika daha pişirin. Dikkat edilmesi gereken tek şey fasulyelerin ve etin aynı yumuşaklıkta olması, artı ne hamur hale gelecek kadar pişirmek ne de diri bırakmak. Ben dana eti kullandığım için eti ayrı pişirmeyi tercih ettim kuzu eti kullanılırsa pişirme işlemi birlikte de yapılabilir.
Konunun Devamını Oku

Yazlık bayan tunik modelleri 2013 – 2014

2013-04-12 12:37:57

Yazlık bayan tunik modelleri 2013 – 2014  |  görsel 1

Yeni moda yazlık tunik modelleri. Rahat giyimli askılı tunik örneği çok şık görünümlü bir tunik bu yaz genç bayanlar için çok hoş bir seçim olacaktır.  
Konunun Devamını Oku

Nano Teknolojisi Nedir ?

2013-04-12 12:30:55

Nano Teknolojisi Nedir ? |  görsel 1

“Midget-çok küçük” anlamina gelen Yunanca bir kelimeden türeyen nano bir ölçü birimi ön ekidir ve milyarinci parçayi gösterir. Ancak genel olarak söylenecek olursa, nanoteknoloji maddeyi dolayli olarak atom boyutuna yani “nano-boyutuna” indirgeme isidir. 1974 yilinda Tokyo Üniversitesinde Norio Taniguchi tarafindan ortaya atilan nanoteknoloji mevcut teknolojilerin daha ileri düzeyde duyarlilik ve küçültülmesine dayali olarak hizla ortaya çikan teknolojilerdir. Gelecekte bu teknoloji muhtemelen Moleküler Nanoteknolojisi (MNT) adiyla nano büyüklügündeki boyutlariyla yapi makineleri ve mekanizmalarini da içerecektir. Nanoteknoloji ölçü olarak “nanometre” adi verilen (kisa sekli nm) bir ölçme birimini kullanilir. Her bir ölçüde 1 milyar nm vardir. Her bir nm sadece üç ile 5 atom genisligindedir. Bunlar küçüktür. Ortalama insan saç kalinliginin ~40,000 kez daha küçüktür. Natoteknolojinin bir yönü de süper küçük bilgisayarlar (bakteri büyüklügünde) ya da milyarlarca dizüstü bilgisayar gücünde küp seker büyüklügünde süper bilgisayarlar yada günümüzün bilgisayarlarindan trilyonlarca daha güçlü belirli bir büyüklükte masaüstü modelleri gibi nano boyutunda yapilabilmesidir. Nanoteknolojinin yüksek potansiyeli Kuantum fiziginin kanunlari sayesinde açiga çikmakdatir. Bu asamada ve nano ölçülerde kuantum fizik yasalari devreye girer ve optik, elektronik, manyetik depolama, hesaplama, katalist ve diger alanlarda yeni uygulamalara olanak saglar. Nanoteknolojisi genellikle genel-amaçli...
Konunun Devamını Oku

???????