HGS'yi doğru yere yapıştır, hızlı geç

2013-02-18 17:00:00

HGSyi doğru yere yapıştır, hızlı geç |  görsel 1

Otoyollar ve köprü geçişlerinde Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Şubat başından itibaren uygulanmaya başlandı. O tarihten bu yana yaklaşık 1 milyon 900 bin HGS etiket satılırken, günlük ortalama geçiş sayısı 250 bine ulaştı. Vatandaşların HGS'yi benimsediğini, ancak zaman zaman şikayetler geldiğini ifade eden PTT Ankara Başmüdürü Mehmet Güçlü, şöyle konuştu:  ''HGS etiketlerindeki bakiyeleri yeterli olmasına karşın geçişlerde gişelerin, kaçak geçiş yapar gibi alarm verdiği yönünde şikayetler geliyordu. Bunları incelediğimizde, büyük bir bölümünün vatandaşların, HGS etiketlerini doğru yere yapıştırmalarından kaynaklandığını tespit ettik. PTT işyerlerimizde ve gişelerde görevli arkadaşlarımız, HGS etiketi alan vatandaşlarımıza, etiketleri araçlarında nereye ve nasıl yapıştırmaları gerektiğini özellikle izah ediyorlar. Bunun yanı sıra bu konuda hazırlattığımız broşürleri HGS etiketi alanlara mutlaka veriyorlar. Buna rağmen, birçok araçta etiketler tarif edilen yerlere yapıştırılmıyor. Dolayısıyla araç geçiş yaparken okuyucu etiketi görmediği için gişe alarm veriyor. Vatandaşlar da bunun sistemden kaynaklanan bir hata olduğunu ve araçlarının kaçak geçiş yapmış gibi algılandığını düşünüyorlar. HGS etiketlerinin doğru yere yapıştırılması halinde gişelerin alarm vermesi mümkün değil.'' Bu durumla karşılaşanların hiç bir şekilde mağdur edilmediğini belirten Güçlü, sistemden kaçak geçiş yapmış görünen araçların kontrol edildiğini, etiketlerinde yeterli bakiye varsa otomatik olarak çekildiğini söyledi. Güçlü, bakiyeleri yetersiz olanların cep telefonlarına, 7 gün içerisinde bakiyelerini ge&cced...
Konunun Devamını Oku

Aşırı hırslı kadınlar 15 yıl az yaşıyor

2013-02-18 16:36:00

Aşırı hırslı kadınlar 15 yıl az yaşıyor |  görsel 1

Indiana Eyaleti'ndeki Notre Dame Üniversitesi bilim adamları araştırma kapsamında Oxford, Harvard ve Yale gibi elit üniversitelerde mezun olan 717 kişiyi mercek altına aldı. Buna göre hırslı insanların daha çok para kazanmalarına rağmen sağlıklarına daha az dikkat ettiği ve daha kötü hayat şartlarına sahip olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar aşırı hırslı kişilerin hayatta daha mutsuz olduğunu ve ortalama 15 yıl daha az yaşadığını belirtti. Psikolog Wolfgang Krüger "Hırslı insanlar elindekilerle yetinmez. Her zaman daha iyisini ve mükemmeli ister, kendi performanslarından da tatmin olmazlar. Vücutlarını bir makine gibi görürler. Sürekli olarak mutsuz ve hastadırlar. Sosyal bağlantıları zayıf ve bedensel durumları da kötüdür. Kötü alışkanlık edinmeye daha fazla eğilimli oldukları için daha erken ölürler'' dedi.
Konunun Devamını Oku

İzel gögsünü gere gere Çelik'i affetti.

2013-01-21 11:59:00

İzel gögsünü gere gere Çeliki affetti. |  görsel 1

Şarkılarıyla dinleyicilerini coşturan İzel, geçen yıl kendisi hakkında, “Ondan bir cacık olmaz” dediği için küstüğü eski arkadaşı şarkıcı Çelik’i affettiğini açıkladı: “Çelik benden özür diledi. Eski günlerdeki gibi olur muyuz bilmem fakat ben hâlâ ona kırgınım. Ben kolay affederim ama kolay unutmam.”  
Konunun Devamını Oku

Ebru'dan çifte dekolte

2013-01-21 11:56:00

Ebrudan çifte dekolte |  görsel 1

  Önceki akşam Günay’da sahne alan Ebru Gündeş, göğüs ve sırt dekolteli kıyafetiyle büyük beğeni aldı. Kızını uyuttuktan sonra sahneye çıktığını söyleyen Gündeş, repertuvarını değiştirerek Barış Manço ve Volkan Konak’tan şarkılar söyledi.    Hanımlar Gündeş ile eğlendi    Ünlü sanatçı Ebru Gündeş, önceki akşam Günay Restaurant’ta sahne aldı. Göğüs ve sırt dekolteli kıyafetiyle büyük beğeni toplayan Gündeş, repertuvarının dışına çıkarak Volkan Konak ve Barış Manço’dan şarkılar seslendirdi. Gündeş’i dinlemeye gelen misafirler arasında, cemiyet hayatının ünlü isimleri de bulunuyordu. Galatasaray Kulübü’nün genç yöneticilerinden Emir Sarıgül’ün eşi Fatoş Sarıgül, Ayşegül Toplusoy ve Ebru Kadayıfçıoğlu, Ebru Gündeş’in şarkılarıyla eğlendiler. Ünlü hanımlar kız kıza eğlendikleri gecede, Instagram’dan bol bol fotoğraf paylaştılar.
Konunun Devamını Oku

Halle ile Ebru'nun bacak farkı

2013-01-21 11:35:00

Halle ile Ebrunun bacak farkı |  görsel 1

Ebru Gündeş önceki akşam Oscarlı yıldız Halle Berry'nin geçen hafta bir davette giydiği seksi kıyafetin aynısıyla sahneye çıktı. Berry'nin bacak dekoltesiyle dikkat çeken modacı Monique Lhuillier imzalı kırmızı kıyafette Gündeş'in yırtmacı kapattırdığı görüldü.  KIRMIZI STRAPLEZ ŞIKLIĞI Kırmızı Ebru Gündeş'e çok yakışıyor... Ünlü sanatçı Ebru Gündeş, üç haftadır Günay Restaurant'ı dolduran sevenlerine müzik ziyafeti çekiyor. Önceki akşam yine şarkılarıyla kendisini dinlimeye gelenlere unutulmaz bir gece yaşatan Gündeş, sahneye Oscarlı yıldız Halle Berry'nin geçen hafta Washington'da düzenlenen BET Honors gecesindi giydiği kırmızı straplez elbisenin aynısıyla çıktı. ELBİSENİN FİYATI 5 BİN DOLAR Ünlü modacı Monique Lhuillier imzalı olan kıyafette Halle Berry'nin bacak dekoltesi dikkat çekerken Ebru Gündeş'in elbisedeki derin yırtmacı kapattırdığı görüldü. Gündeş, yaklaşık 5 bin dolarlık şık elbisesini sol kulağına özel tasarım çok şık bir altın küpe, sağ kulağına ise iri pırlanta bir başka küpe takarak tamamladı. Ünlü sanatçı programının ikinci bölümüne ise parıldayan siyah bir kostümle çıktı.
Konunun Devamını Oku

Ömrü Uzatan 7 Gıda

2013-01-12 08:47:04

Ömrü Uzatan 7 Gıda |  görsel 1

Kanser, kalp krizi, Alzheimer ve diyabet gibi ciddi rahatsızlıklara karşı vücudu koruyan besinlerin listesi açıklandı. Sağlığınız için tüketmeniz gereken besinler; Badem: Her gün, bir çay fincanın yarısını dolduracak miktarda, yani 30 gram badem yemeyi ihmal etmeyin. Omega-3 asitli yağları açısındamoda-gundem.blogcu.com
Konunun Devamını Oku

???????