Mümtazer Türköneye Akp den şut!

2011-04-11 23:20:00

AK Parti'de Mümtaz'er Türköne süprizi yaşanıyor! AK Parti'den Ankara 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan hatta memleketi Çubuk'ta seçim bürosu hazırlığı yapan Türköne, listeye giremedi. Türköne'ye çok yakın isimlerden Prof. Dr. Naci Bostancı, AK Parti Amasya'dan 1. sıra adayı olurken, Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'de seçilebilecek sıralarda yer aldı.   
Konunun Devamını Oku

Akp den istifa etti.Bağımsız aday oldu

2011-04-11 22:58:00

İzol ANKA'ya yaptığı açıklamada, partisinden istifa ettiğini söyledi. İzol, 12 Haziran genel seçimlerinde Şanlıurfa'dan bağımsız aday oldu. Öte yandan, Faruk Çelik'in Şanlıurfa'dan aday gösterilmesine tepki duyulduğu öğrenildi. ANKA
Konunun Devamını Oku

Türk'lerin Destansı Müziği - Muhteşem Kopuz ve Dombıra!

2011-01-29 20:45:00

  Arslanbek Sultanbekov - Dombıra
Konunun Devamını Oku

Facebook'tan sanal para geliyor!

2011-01-29 20:29:00

Facebook kendi parasını hazırladı Ünlü sosyal ağ Facebook, güvenlik krizleri ve tüketicilerin acımasız eleştirilerine aldanmadan yatırımlarına devam ediyor. Firmanın yeni projesi ise oldukça radikal. Geçtiğimiz günlerde Facebook yönetimi oldukça radikal bir kararla, sanal para uygulamasına geçeceğini duyurmuştu. Facebook Credits (kredisi) adlı bu uygulama kullanıcılar kadar geliştiricileri de etkileyecek özelliklere sahip. İlk başta site üzerindeki alışverişler de kullanılacak bu kredi zamanla 500 milyon abonelik sitenin resmi para birimi haline gelecek. Facebook yönetimi kendi parasını yaygınlaştırmak için ilginç iş yöntemleri de hazırlamaya başladı. Bunlardan biriyse son zamanların popüler sanal iş modeli Groupon'a rakip olmaya aday özelliklere sahip. 4 Ortak Facebook'a Girebileceksiniz Facebook, kullanıcıları site üzerinden satılacak ürün ya da hizmetlere arkadaşlarıyla ortaklaşa satın alabilecek. Ortaklık ne kadra artarsa, Facebook otomatik olarak kişilerin sanal paralarında o kadar indirim yapacak. Forbes'un haberine göre site yönetimi bu konuda oldukça iddialı işler yapmaya hazır. Ancak esas sorun, bedava hizmet vaadiyle çekilen kullanıcıların tıpkı kumar sitelerindeki gibi sanal kredilere yönlendirilmesi. Facebook'un hâlâ üzerinde çalıştığı sistem önümüzdeki aylarda devereye girecek. Bu kredilerin, Facebook oyunlarında başarılı olanlara da verilmesi gündemde.
Konunun Devamını Oku

Konutta faiz moral bozdu sektör bankacılığa soyundu

2011-01-29 20:23:00

Merkez Bankası'nın mevduat munzam karşılık oranlarını artırmasının ardından Yapı Kredi, Garanti, Finansbank gibi bankaların da konut kredilerine uyguladığı faiz oranlarını artırması konut sektöründe morallerin bozulmasına neden oldu. BDDK'nın konut kredilerinde yüzde 25 paşinat alınması yönündeki uygulamasından sonra Merkez Bankası'nın zorunlu karşılık oranlarını artırması, sektörde 'konut satışlarının önüne fren koyma gereği duyuluyor' düşüncesi yarattı. Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu düzenlemelerin, zaten büyümeyen sektörün, büyümesinin tamamen önüne geçeceğini belirterek, 'Sektör hızlı büyüyor, bu tip düzenlemeler sektöre darbe vurmaz' diye düşünülüyor. Ancak geçen yıl yüzde 16 büyüyen inşaat sektörü içinde konutun payı çok azdı ve bu pay aksine büyümemiş, küçülmüştü. Bu düzenlemelerle konut sektörünü biraz daha frenlemeye çalışacaklar' diye konuştu. Kaotik ortam oluşabilir, tedbirli olun Aşkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, ülkenin yıllık büyüme oranı yüzde 7 iken, inşaat sektörünün bu kadar hızlı büyümesinin normal olmadığını, ancak buna karşın faiz oranlarının da makul seviyelerde yükseltilmesi gerektiğini savundu. 'Kaotik bir ortam oluşmaması için tedbirli davranmak lazım' diyen Şimşek, inşaat gibi lokomotif bir sektörün önünün bu şekilde kesilmesini doğru bulmadığını ifade etti. Şimşek, 'Faiz oranlarının artması, alıcılar üzerinde olumsuz etki yaratacak, sektörün yakaladığı ivme küçülecektir' dedi. Yatırımcıların yapabildiği oranda bunu sübvanse edeceğini vurgulayan Şimşek, 'H...
Konunun Devamını Oku

Küçük sırlar dizisinde komik otel!

2011-01-29 20:14:00

Dizinin izleyicilerinden Melike Çağlayan, Demir'in çalıştığı otelin nasıl yönetildiğini anlayamamış. Kendisi de eski bir otel çalışanı olan Çağlayan, senaristleri şu noktalarda uyarıyor: "Küçük Sırlar dizisinin otelde geçen sahneleri eski bir otel çalışanı olan beni çileden çıkarıyor. Demir'e otelde yardımcı olan kankası ilk bölümde lobi görevlisiyken, daha sonraki bölümlerde birdenbire resepsiyon görevlisi oldu. Bir eleman iki-üç bölümde nasıl oluyor da bu kadar çabuk terfi edebiliyor? Ayrıca bu otelde Demir'den başka eleman yok mu? Resepsiyonda çalışıyor, restoranda çalışıyor, organizasyonda çalışıyor... Yoksa benim kaçırdığım bir bölümde Demir'i otel için klonladılar mı?"
Konunun Devamını Oku

???????